Time Table

Search


Genre Time Age Class


Monday
Time Class Instructor Provider Category
11.00-12.00 Mums’ Indoor Bootcamp
Jo Martin Jo Martin Fitness Fitness
15.00-16.00 Private Hire
Various De Silva Taekwon-do Various
18.00-18.45 Zumba
Amber Akira Amber Akira Dance
19.00-20.00 Non-contact boxing
Hugh McBride Broadway Boxing Fitness
20.00-21.00 Taekwon-do (Beginners)
Johann de Silva De Silva Taekwon-do Martial Arts
21.00-22.00 Taekwon-do (Intermediate & Advanced)
Johann de Silva De Silva Taekwon-do Martial Arts
Tuesday
Time Class Instructor Provider Category
12.30-13.30 Pilates
Private Hire Private Hire Health/Fitness
19.00-20.00 Pole Fitness Training
Charlie Avella Putney Pole Studio Fitness
20.00-21.30 Krav Maga
Nick Maison / Hugh Neal Total Krav Maga Self-Defence
Wednesday
Time Class Instructor Provider Category
11.45-12.45 Mums’ Indoor Bootcamp
Jo Martin Jo Martin Fitness Fitness
13.00-14.00 Private Hire
Various De Silva Taekwon-do Various
16.00-17.00 Junior Taekwon-do
(5 years and above)
Thamilini Punitharajah De Silva Taekwon-do Martial Arts
18.00-19.00 Aerial Hoop Fitness
Svetlana Dunn Aerial Hoop Fitness Fitness
19.00-20.00 Non-contact boxing
Johann de Silva TBS Boxing Fitness
20.00-21.00 Taekwon-do (Beginners)
Johann de Silva De Silva Taekwon-do Martial Arts
21.00-22.00 Taekwon-do (Intermediate & Advanced)
Johann de Silva De Silva Taekwon-do Martial Arts
Thursday
Time Class Instructor Provider Category
06.30-07.30 Private Hire
Various De Silva Taekwon-do Various
12.30-13.30 Pilates
Private Hire Private Hire Health/Fitness
18.00-19.30 Pole Fitness Training
Charlie Avella Putney Pole Studio Fitness
19.15-20.30 Pole Fitness Training
Anna Krawcyzk Putney Pole Studio Fitness
20.30-21.45 Pole Fitness Training
Aneta Kamysz Putney Pole Studio Fitness
Friday
Time Class Instructor Provider Category
10.00-11.00 Pilates
Vicky Warren Bodyline Fitness Health/Fitness
13.00-14.00 Mums’ Indoor Bootcamp
Jo Martin Jo Martin Fitness Fitness
18.00-19.00 Judo
Umarjan Karimov Alpha Judo Martial Arts
19.00-20.00 Judo
Umarjan Karimov Alpha Judo Martial Arts
20.00-21.00 Judo
Umarjan Karimov Alpha Judo Martial Arts
Saturday
Time Class Instructor Provider Category
11.00-11.30 Preparatory Ballet
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
11.30-12.15 Primary Ballet
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
12.15-12.45 Preparatory Ballet
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
12.45-12.45 Baby Ballet
(3-5 years)
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
12.45-13.30 Grade 3 Ballet
(3-5 years)
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
13.30-14.15 Grade 4 Ballet
(3-5 years)
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
14.15-15.00 Grade 3 Tap
(3-5 years)
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
15.00-15.45 Grade 1 Ballet
(3-5 years)
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
15.45-16.30 Grade 2 Ballet
(3-5 years)
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
16.30-17.45 Tap from 5 years
(3-5 years)
Judith Townsend West London Dance Academy Dance
Sunday
Time Class Instructor Provider Category
09.30-10.00 Lil' WarriorsTaekwon-do
(5 years and above)
Thamilini Punitharajah De Silva Taekwon-do Martial Arts
10.00-11.00 Lil' WarriorsTaekwon-do
(3-5 years)
Thamilini Punitharajah De Silva Taekwon-do Martial Arts
10.00-11.00 Lil' WarriorsTaekwon-do
(5 years and above)
Thamilini Punitharajah De Silva Taekwon-do Martial Arts
11.00-12.00 Junior Taekwon-do
(5 years and above)
Thamilini Punitharajah De Silva Taekwon-do Martial Arts
13.00-14.00 Commercial Dance/Hip Hop (6 - 13 years)
The Broadway Studio The Broadway Studio Dance
14.00-16.00 Private Hire
Various De Silva Taekwon-do Various
14.00-15.00 Commercial Dance/Hip Hop (14+)
The Broadway Studio The Broadway Studio Dance


Download Timetable as